זה נכון, החותמות שלנו באמת קצת יקרות יותר. למה? על זה בדיוק הפוסט

זה נכון, החותמות שלנו באמת קצת יקרות יותר.

למה? על זה בדיוק הפוסט

כמה שאני אוהבת חותמות.

בעיקר מסיליקון, אבל לא רק. בעיקר בעברית, אבל לא רק. אני אוהבת חותמות גדולות וקטנות, עם פרטים קטנים או קווים כלליים, חותמות של טקסט וגם של איורים, אני אוהבת חותמות שאפשר לצבוע אותן וגם כאלו שאפשר להחתים וזהו. אני אוהבת חותמות מכל הסוגים והמינים. פשוט אוהבת חותמות!

אני גם אוהבת לטוס ולבקר במקומות בהם לא הייתי ולהתחדש בפרטי סקראפבוק חדשים ו"חו"ליים" במיוחד, אהבתי זו אמנם זוכה לפחות רגעי סיפוק מזו הראשונה לחותמות ובכל זאת…

הביקור האחרון שלי היה לפני כחצי שנה בברצלונה. התחדשתי לי שם בכמה סטים של חותמות סיליקון חמודות וממש התלהבתי מהמחיר הזול שלהן. ממש "מחאת המילקי בסיליקון" חשבתי לעצמי, למה הן כל-כך זולות בברצלונה? כשהגעתי ליצור איתן, הבנתי למה.

פעם מישהו אמר לי "אני לא מספיק עשיר כדי לקנות דברים זולים" וזה משפט שמלווה אותי כבר שנים. זה לא אומר שאני לא מבדילה בין עיקר לתפל כשאני מכלכלת את עצמי, זה רק אומר, שלפעמים, קיצורי הדרך הכלכליים מתגלים כיקרים מאוד. יקרים מדי. כמו שזה קורה לנו עם בעלי מקצוע, כמו שזה קורה עם רהיט שקנינו, כמו שזה קורה בהרבה תחומים בחיים, זה לא לגמרי שונה עם חותמות סיליקון.

כבר כשפתחתי את האריזה ראיתי כיצד הן פשוט זזות יחד עם האריזה, ללא כל אחיזה בשקף. "בטח על הבלוק האקרילי היא תיצמד", חשבתי. בהתחלה היא נצמדה. אחרי כמה החתמות, בעודי מדייקת עם הבלוק האקרילי והחותמת מלאת הדיו כמה מילימטרים מהדף (כולכן וודאי מכירות את הרגע הזה), החותמת פשוט נשרה מהבלוק אל הדף. זהו. הדף הוכתם. התחלתי את העבודה מחדש. הבנתי סופית איך זה שהן היו כל-כך זולות. מאז מצאתי לעצמי כל מיני פתרונות יצירתי כמו שימוש בדו"צ (דבק דו-צדדי) ועוד שאר פתרונות ארעיים ויחד עם זאת, אין ספק שאני לא ממש נהנת לעבוד איתן. פחות או יותר מאז, הן יותר באריזה מאשר על הפתרונות היצירתיים שלי.

כשבועיים-שלושה אחרי שחזרתי מברצלונה, התחלתי לעבוד כאן, בקסם שימושי, בזכות העובדה שיצרן החותמות שלנו לא סיני, התאפשר לי להכיר אותו לעומק, את תהליכי העבודה והייצור שלו. את איכות החותמות כבר הכרתי מזמן ולאט לאט נחשפתי לעוד ועוד הבנות. כל מיני דברים שחשובים לנו כבני אדם ואנחנו רוצים להביא אותם אל "המגרש העסקי", דברים כמו שמירה על הסביבה, או עבודה תוך שמירה על תקנים, ייצור ללא ניצול ובסביבת עבודה בריאה ותיקנית.

14440757_10155238741503502_3452320507114893358_n
"כרטיס בדקה" לקראת השנה החדשה עם חותמת שנה טובה

לעבוד בקסם זה שימושי זה קצת כמו לעבוד בחנות בוטיק. קהל חותמות הסיליקון בכלל ובעברית בפרט, קטן יחסית, מה שהופך את חותמות הסיליקון שלנו ממש לחותמות בוטיק. המשמעות הכלכלית העומדת מאחורי המונח ה"שיקי" הזה, היא, שייצור ייחודי בעברית וייבואן לארץ בסדרות קטנות, עולה הרבה יותר מאשר ייצור המוני. אנחנו לא נהנים ממה שנהנים עסקים ויצרנים גדולים להם גם עלויות הייבוא ולא רק הייצור, מתחלקות על יותר מוצרים. אנחנו עסק קטן. קטן וקסום. אנחנו נהנים מלהביא חזון אל כדי מימוש ולספק עבורכן, חותמות בעברית באיכות גבוהה.

אני לא אומרת שאין מציאות, אני לא אומרת שאי אפשר לעבוד עם פתרונות יצירתיים, אני רק אומרת שזה בסדר גמור להיות מוכנה לשלם על איכות. אני כבר החלטתי מזמן שזה בסדר, שמגיע לי 🙂

לפני כמה זמן נתקלתי בפוסט פייסבוקי שאמר: "כשאת קונה מעסק קטן, את לא מממנת את הבונוס הבא של חבר/ת דירקטוריון. את מסייעת לילד/ה ללמוד לנגן על תופים, או להשתתף בחוג ציור, לשכנים שלך לשים אוכל על השולחן ולישון עם קצת פחות דאגות"

תכל'ס? התחברתי.

Tagged , ,