ההבדל בין "טיול מוצלח" ל"דרך צלחה" ועל הדרך, גם טכניקה חדשה – חותמת ראי

ההבדל בין"טיול מוצלח" ל"דרך צלחה" וגם – טכניקת החתמת ראי

גיסי היקר יטוס לסין השבוע. ציידתי אותו כמובן בכמה ממתקים (חשוב!) וגם בכרטיס ברכה ושתי סימניות.

כשטיילתי בסין (אי-שם ב- 2008), ה"לונלי פלאנט" היה ה-ספר שלי. לא זזתי בלעדיו. הוא היה מלא בלשוניות וסימונים ובעיקר מבולגן. בסוף, צימצתי את כל הבלגן הזה לשתי סימניות בלבד:  אחת במחוז/איזור בו אני נמצאת והשנייה במחוז/איזור אליו מועדות פניי. הרגשתי שגיליתי את אמריקה, בסין. לימים התברר שזו שיטת טיילים מוכרת, אבל זה כבר פחות חשוב. היה לי חשוב לצייד אותו בשתי סימניות בדיוק בשביל זה.

front

קצת על ההבדלים בין "טיול מוצלח" ל"דרך צלחה"

לדעתי, יש הבדל גדול בין טיול ודרך. טיול, הוא לרוב המסע ברגל/ברכב, משהו כמעט סובייקטיבי אפילו. דרך, לעומתו, היא כבר המסע האישי של האדם שחווה את הטיול. אוסף הכלים שיוסיף לארגז הכלים שלו בעקבות חוויותיו בטיול. בעבר, כנראה הדרכים היו מסע קשה לכשעצמו וזה היה גם המסע הפנימי. כיום, כשהדרכים הפיזיות השתנו והשתפרו, הרי שמה שנותר, זה העניין הרגשי/חוויתי מהטיול. לכן הבחירה בשתי סימניות עם שני הכיתובים האלו. לכן גם הבחירה בשני סוגי ציפורים מאחוריהן. מאחורי הכרטיס ומאחורי "טיול מוצלח" החתמתי את חותמת עגור האוריגמי. לעומת זאת, מאחורי "דרך צלחה" בחרתי בציפור הפורשת כנפיה. מתוך מחשבה על ההבדל הזה בין הטיול שיחווה לבין הדרך שיעבור.

bookmark1
טיול מוצלח – נקודת מבט אחת
bookmark2
דרך צלחה – נקודת מבט שניה

לשני הדברים, נקודות מבט שונות ולכן הייתי חייבת לעשות החתמת ראי

החתמת ראי נשמעת מסובכת, אבל היא ממש לא. אני מבטיחה להעלות בהזדמנות מדריך מצולם בעניין.

כל מה שצריך, זה שני בלוקים אקרילים, החותמת שאנחנו רוצים להחתים וחותמת אחת עם שטח מעט גדול יותר מזו של הדמות שנרצה להחתים.

ההתחלה היא זהה לכל החתמה רגילה: מצמידים את חותמת הסיליקון לבלוק אקרילי אחד. על הבלוק האקרילי השני מניחים את החותמת הגדולה יותר עם הפנים על הבלוק, כך שהשטח החלק יישאר חשוף. לוקחים את חותמת הדמות הרצויה, טופחים עם כרית הדיו  ומחתימים אותה על השטח החלק של החותמת הגדולה יותר. מתקבלת הדמות על המשטח החלק. לוקחים את הבלוק עם החותמת "ההפוכה" עליו  ומחתימים!

תהנו 🙂

back
החלק האחורי של הכרטיסים והסימניות

קולקציית חותמות האוריגמי

חותמות התרמילאים

חותמת דרך צלחה (ב-10 ש"ח בלבד)

חותמת טיול מוצלח (ב-10 ש"ח בלבד)

Tagged , , ,