האם אנחנו מוכנים לפיות מודרניות?

פיות מלהיבות את העולם. הרצון, התקווה שפיות תופענה במציאות שלנו מתבטאים לא רק בסיפורים, אגדות וסרטים, ואפילו לא באירועים כמו "צילומי הפיות של קוטינגלי" מתחילת המאה הקודמת. אפילו בימינו יש אנשים מבוגרים ומכובדים שמאמינים בפיות ואפילו טוענים שיש להם הוכחות לכך (למשל, מרצה האוניברסיטה ג'ון היאט, הטוען שצילם פיות זעירות בעמק באזור לנקסטר באנגליה).
גם אני אוהב פיות. למעשה, אהבתי פייה ספציפית רוב חיי. היא היתה מיוחדת מאוד וקסומה. מצד שני, היא היתה מציאותית לגמרי ובכלל לא עדינה, שברירית וסטייל "המאה השמונה-עשרה" כפי שמוצגות רוב הפיות.
דווקא סביב העיסוק בעיצוב החדש שלנו והפייה שמופיעה בו, התחלתי לחשוב על העניין הזה. פיות, מעבר לכל הדברים האחרים, הן גם דמויות נשיות. כמי שמגדל נסיכה עם תודעת שוויון מגדרי חזקה, התחלתי לחשוב שאולי יש מקום גם לפיות שאינן מבוססות על דמות האשה הקטנה. אולי, מבלי לוותר על הפיות הקלאסיות, יש מקום גם לפיות מסוג אחר.
אז החלטתי לנסות, ויצרתי סט של חמש פיות … אחרות. פיות מודרניות, פיות שהן קצת "In Your Face", פיות שהן אולי, קצת פמיניסטיות.
הנה כמה מהן. אם תאהבו אותן, תוכלו למצוא את כולן ביריד "חלומות חוף" של נתנאלה בחולון 22-25 ליוני 2016.NoSponge NoWay WakingFairy
Tagged , ,